XIV Niedziela Zwykła 7.07.2024 r.

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Msze Święte w czasie wakacji odprawiane są w naszym kościele w ciągu tygodnia na przemian. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – Dziś – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów.
  – W poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  – We wtorek – wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i towarzyszy, męczenników.
  – W czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  – W piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  – W sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini będzie czuwanie fatimskie. Mszy Świętej o godz. 21.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Wasz proboszcz. Plan całego czuwania zawieszony jest w gablotkach.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
 • Dziękuję serdecznie panu Zbigniewowi Jastrzębskiemu za wykoszenie w tym tygodniu trawy przy naszym kościele i przy plebani.
 • W ostatnią niedzielę do czerwcowej zbiórki inwestycyjnej Parafianie dołożyli jeszcze 450 zł (łącznie z trzech niedziel jest już 9147 zł). Wszystkim z całego serca dziękuję.
 • Organizatorzy zeszłoniedzielnej zbiórki na odbudowę spalonej piekarni „Pawlak” w Myślachowicach serdecznie dziękują za każdą złożoną ofiarę. Zebrano na ten cel 2500 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 • W przyszły wtorek, 16 lipca będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przekazany w zbiórce sprzęt zostanie poddany procesowi utylizacji, a sprzedaż odzyskanych surowców pozwoli na sfinansowanie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego. Szczegóły na plakacie w gablotce i na ulotkach z tyłu kościoła. Zużyty sprzęt należy przynieść na parking przy cmentarzu w dniu zbiórki, tj. 16 lipca, najpóźniej do godz. 12.00.
Scroll to Top