XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024 r.

 • Dziś, po Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.
 • Jutro rozpoczynamy miesiąc lipiec, który tradycyjnie poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania Litanii do Krwi Jezusowej.
 • Od jutra (do końca wakacji) Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane na zmianę. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.30.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – W poniedziałek – wspomnienie św. Ottona, biskupa.
  – W środę – święto św. Tomasza, apostoła.
  – W czwartek – w archidiecezji krakowskiej święto: Rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej na Wawelu w Krakowie. To także pierwszy czwartek miesiąca, a więc dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
  – W piątek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy, a jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 17.00, a od godz. 18.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
  – W sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, a także pierwsza sobota miesiąca, czyli dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – W niedzielę – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów i pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po każdej mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańcowych.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
 • W ostatnią niedzielę do czerwcowej zbiórki inwestycyjnej Parafianie dołożyli jeszcze 1680 zł (łącznie z dwóch niedziel jest już 8697 zł). Wszystkim parafianom z całego serca dziękuję za każdą ofiarę.
 • Chcę ponadto przypomnieć, że przed naszym kościołem pracownicy piekarni „Pawlak” prowadzą dziś zbiórkę pieniędzy do puszek na odbudowę spalonej piekarni. Gorąco zachęcam do wsparcia tego dzieła.
 • Wszystkim druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Lgoty serdecznie gratuluję zajęcia w dniu wczorajszym I miejsca w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych i życzę dalszego rozwoju na polu formacyjno – sprawnościowym.
 • Parafia pw. Matki Kościoła w Bolęcinie (gdzie proboszczem jest mój kolega rocznikowy) organizuje na początku września pielgrzymkę po sanktuariach północnych Włoch i Francji (w planie jest m.in. Mediolan, La Salette, Ars, Paray Le-Monial, Lourdes, Monako i Werona). Szczegóły w gablotce ogłoszeń.
 • A na koniec życzę jeszcze raz wszystkim udanych wakacji, a jednocześnie przypominam o praktykach religijnych i o planowaniu Mszy Świętej w różnych miejscach pobytu. Zachęcam, by skorzystać między innymi z aplikacji DUSZPOLONIA, która ukazuje Msze Święte i spowiedź w różnych krajach w języku polskim.
Scroll to Top