XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 r.

 • W dniu dzisiejszym przypada Dzień Ojca. To wyjątkowa okazja, by wyrazić wdzięczności wobec naszych ojców. Niech Pan Jezus błogosławi każdemu tacie (bez względu na wiek), a zmarłych ojców niech przyjmie do Królestwa Niebieskiego.
 • Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za tydzień w niedzielę (30 czerwca) będzie zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek zakończył się Rok Szkolny. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pamiętali, że w tym dniu nie tylko akademia, podziękowania i przyjęcie świadectwa są ważne dla dziecka, ale również Msza Święta i błogosławieństwo. Szkoda tylko, że nie wszyscy to rozumieją!
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – W poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  – W środę – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.
  – W czwartek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
  – W piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  – W sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  – W niedzielę – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego,
 • W dniu dzisiejszym pragnę podziękować za skoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Pracę tę wykonali: pan Adam Trębecki, pan Łukasz Dymek i pan Tomasz Warzecha, oraz uczniowie z klasy V i VII: Jakub Musioł, Kamil Tracz i Błażej Chechelski. Dziękuję też pani Danucie Koryczan za wykonane prace krawieckie przy baldachimie.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
 • Serdecznie dziękuję za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 7014 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Msza Święta za wszystkich ofiarodawców będzie w tym miesiącu w najbliższy poniedziałek (24 czerwca).
 • W nocy z 16 na 17 maja spłonęła piekarnia „Pawlak”, która zatrudnia 230 osób z naszego terenu. W przyszłą niedzielę, tj. 30 czerwca przed naszym kościołem pracownicy piekarni będą prowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek na odbudowę tej piekarni. Gorąco zachęcam do wsparcia.
 • W czwartek odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Stalmańskiego. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
Scroll to Top