XI Niedziela Zwykła 16.06.2024 r.

 • Najwyższemu Bogu chcemy dziś podziękować za wczorajszą beatyfikację Czcigodnego ks. Michała Rapacza – proboszcza z Płok, zamordowanego w pobliskich lasach przez komunistów 12 maja 1946 roku. W najbliższych dniach podejmę kroki, by relikwie nowego błogosławionego znalazły się również w naszym kościele, obok św. Jana Pawła II.
 • Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek (21.06) zakończenie Roku Szkolnego. Wszystkim dzieciom i nauczycielom życzę pięknych i udanych wakacji. A jednocześnie proszę, nie zapominajcie o życiu religijnym: o coniedzielnej Mszy Świętej, o codziennej modlitwie, o regularnej spowiedzi i komunii świętej. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w piątek o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – W poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  – W środę – wspomnienie św. Romualda, opata.
  – W czwartek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.
  – W piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. To jednocześnie trzeci piątek miesiąca. O godz. 17.50 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  – W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More’a.
 • W dniu dzisiejszym chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu Wojciechowi Nowickiemu za wykonywanie w ostatnich tygodniach wielu prac na plebanii. Dziękuję mu przede wszystkim za pomalowanie całej plebanii, włącznie z wcześniejszym gruntowaniem ścian i akrylowaniem. Ponadto dziękuję mu także za wykoszenie trawy za ogrodzeniem plebańskim, a pani Karolinie Kulczyckiej i pani Roksanie Gaudyn za pomoc przy zeszłotygodniowej wizytacji biskupa w naszej parafii.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
 • Dziś trzecia niedziela miesiąca, która rozpoczyna czerwcową zbiórkę inwestycyjną. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Podsumowując zaś ostatecznie majową składkę inwestycyjną, to wyniosła ona dokładnie 10 861 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 • W piątek odbył się pogrzeb śp. Roberta Dorowskiego. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
Scroll to Top