X Niedziela Zwykła 09.06.2024 r.

 • W dniu dzisiejszym radujemy się z obecności w naszej wspólnocie księdza biskupa Roberta Chrząszcza, który odwiedza naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 ks. biskup spotka się z Różami Różańcowymi, a następnie na plebanii z Radą Parafialną. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 ks. biskup udzieli bierzmowania młodzieży z klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, a po Mszy Świętej spotka się z ministrantami. Wszystkim parafianom bardzo serdecznie dziękuję za liczną obecność.
 • Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W sobotę kończy się w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny. Centralne uroczystości odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Uroczysta Msza Święta będzie celebrowana w bazylice o godz. 11.00 i będzie połączona z beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza z Płok (naszego proboszcza z czasów II wojny światowej).
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
 • We wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 • W środę – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika.
 • W czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 • W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii w wysokości 1000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na odnowienie monstrancji.
 • Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim angażującym się bezinteresownie w prace przy naszym kościele. W tym tygodniu dziękuję zwłaszcza panu Adamowi Trębeckiemu, panu Łukaszowi Dymkowi i panu Arkadiuszowi Ścigajowi za wykoszenie trawy, a pani Ninie Feliksiak za prace pielęgnacyjne przy roślinach. Panu Adamowi Trebeckiemu i panu Łukaszowi Dymkowi dziękuję ponadto za wyczyszczenie ściany w prezbiterium kościoła.
 • Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowane za sprzątanie i dekorowanie kościoła. Dziękuję zwłaszcza za zakupienie pięknych bukietów kwiatów. A za tydzień zapraszam do sprzątania naszej świątyni pierwszą „piątkę” z Lgoty.
 • W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca – a więc składka inwestycyjna. I już dziś bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za każdą złożoną ofiarę.
 1. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Jana Pawlaka. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
Scroll to Top