VII Niedziela Wielkanocna 12.05.2024 r.

 • Dziś 78 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W Płokach o godz. 17.00 spotkanie w miejscu śmierci księdza Michała i modlitwa różańcowa w drodze do kościoła, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W najbliższą środę i w czwartek o godz. 16.30 dzieci z klasy III będą miały w kościele próby przed Pierwszą Komunią Świętą.
 • W piątek po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą z klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich bliskich w sobotę o godz. 17.00. Próba przed rocznicą I Komunii Świętej w najbliższy wtorek po nabożeństwie majowym.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – Dziś – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  – W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  – We wtorek – święto św. Macieja, apostoła.
  – W środę – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
  – W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. To szesnasty dzień maja, a więc dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Nabożeństwo majowe będzie w tym dniu połączone z rozważaniami papieskimi.
  – W piątek – trzeci piątek miesiąca. O godz. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  – W sobotę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
  – W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” będzie można uzyskać odpust zupełny.
 • W tym tygodniu dziękuję panu Adamowi Trębeckiemu i panu Przemysławowi Czerwińskiemu za rozłożenie przywiezionego kamienia na klomby wokół kościoła. Panu Adamowi Cichoniowi dziękuję za ułożenie kostki przy plebanii, a paniom z Ochotniczej Straży Pożarnej: pani Karolinie Kulczyckiej, pani Roksanie Czerwińskiej i pani Barbarze Trębeckiej dziękuję za dalsze prace przy myciu okien na plebani.
 • W zakrystii jest do odebrania zamówiona przez niektóre osoby książka pt. „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam rodziców dzieci mających Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 • W ostatnią niedzielę do kwietniowej składki inwestycyjnej Parafianie dołożyli kolejne 1000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. A za tydzień trzecia niedziela miesiąca – a więc składka inwestycyjna. I już dziś bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za każdą złożoną ofiarę.
 • W czwartek odbył się pogrzeb śp. Bronisława Wójcika. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
Scroll to Top