VI Niedziela Wielkanocna 5.05.2024 r.

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. To dawne „dni krzyżowe”. W tych dniach po skończonym nabożeństwie majowym przejdziemy wokół kościoła w procesji błagalnej i odmówimy przewidziane modlitwy. Serdecznie zachęcam do licznego udziału.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą z klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – Dziś – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
  – W poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  – W środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
  – W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9.00 procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi.
 • W minioną środę razem z moimi znajomymi ze Skawiny wykonaliśmy trochę prac ogrodowych przy naszym kościele. Rozłożyliśmy folię, wsadziliśmy kwiaty, wysypaliśmy korę. W tym tygodniu będzie jeszcze dowieziony kamień ogrodowy, który przyozdobi zrobione klomby. Przyjaciołom jestem bardzo wdzięczny za bezinteresownie poświęcony czas i chęci. W dniu dzisiejszym chcę jednak przede wszystkim podziękować moim Parafianom za ogromne zaangażowanie i również bezinteresowną pracę przy naszym kościele. Dziękuję panu Adamowi Trębeckiemu i panu Michałowi Szewczukowi za wymycie kostki przy naszym kościele.Dziękuję panu Wojciechowi Sroce za ofiarowanie i przywiezienie czterech wozów ziemi. W to dzieło, a więc w załadunek na przyczepę, a potem rozrzucenie przy kościele ziemi były też zaangażowane inne osoby, a mianowicie pan Adam Cichoń, pan Mirosław Zając i pan Michał Szewczuk. Bardzo im za to dziękuję. Dziękuję ponadto paniom z Ochotniczej Straży Pożarnej: pani Karolinie Kulczyckiej, pani Roksanie Czerwińskiej i pani Barbarze Trębeckiej za rozpoczęcie mycia okien na plebani.
 • W związku z przeżywanym w naszej Archidiecezji Kongresem Eucharystycznym, z tyłu kościoła zostały wystawione krótkie rozważania na temat Mszy Świętej, zatytułowane: „Jestem z wami”. Książeczka ma pomóc lepiej zrozumieć przede wszystkim tajemnicę Eucharystii. Zachęcam więc, by zabrać ją do domu i przeczytać. Broszurka jest całkowicie bezpłatna.
 • Zamówiona przez niektóre osoby książka pt. „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy” będzie do odbioru w przyszłą niedzielę w zakrystii.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
 • W ostatnią niedzielę i w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski do kwietniowej składki inwestycyjnej Parafianie dołożyli kolejne 1900 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
Scroll to Top