- W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z uczestnikami procesji ku czci św. Stanisława BM, która o godz. 9.00 wyjdzie z Wawelu na Skałkę.
- Natomiast w Płokach o godz. 16.00 będzie dziś procesja do miejsca morderstwa ks. Michała Rapacza, a następnie uroczysty powrót do kościoła, gdzie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Mszy Świętej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski kard. Grzegorz Ryś.
- Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W środę po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- Przypominam, że nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta przed Mszą Świętą o godz. 15.45.
- W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące. To dawne „dni krzyżowe”. W tych dniach po skończonym nabożeństwie majowym przejdziemy wokół kościoła w procesji błagalnej i odmówimy przewidziane modlitwy. Serdecznie zachęcam do licznego udziału.
- W najbliższy wtorek i środę o godz. 16.30 dzieci z klasy III będą miały w kościele próby przed Pierwszą Komunią Świętą.
- Pierwsza Komunia Święta będzie w tym roku w naszej parafii 24 maja, a rocznica Pierwszej Komunii Świętej 7 czerwca.
- Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
– We wtorek – wspomnienie bł. Michała Rapacza, prezbitera i męczennika. W tym dniu minie dokładnie 80. rocznica męczeńskiej śmierci tego kapłana, który w czasach II wojny światowej duszpasterzował również w naszej parafii.
– W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
– W czwartek – święto św. Macieja, apostoła.
– W piątek – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
– W sobotę –święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. To jednocześnie trzeci piątek miesiąca i szesnasty dzień maja, a więc dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.50.
– W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- Księża Salwatorianie z Trzebini serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznych nabożeństwach fatimskich. Pierwsze nabożeństwo fatimskie będzie w najbliższą sobotę (16 maja) w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Mszy świętej o godz. 21.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski kard. Grzegorz Ryś. Szczegóły nabożeństwa są na plakacie w gablotce kościelnej.
- Natomiast 6 czerwca br. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się beatyfikacja dziewięciu salezjanów męczenników zamordowanych w Auschwitz i w Dachau. Szczegóły tej uroczystości wywieszone są na plakacie przed kościołem.
- Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
- W minionym tygodniu udało się nam dokończyć prace ogrodnicze przed kościołem. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili w tej sprawie swój czas. Dziękuję Eli i Grzegorzowi ze Skawiny, panu Adrianowi Lasoniowi z Ostrężnicy, a także naszym parafianom: Adamowi Cichoniowi, Januszowi Kłeczkowi, Adamowi Trębeckiemu, Kubie Musiołowi i Olkowi Łydce. Panu Adamowi Trębeckiemu dziękuję ponadto za załatwienie i przywiezienie odpowiedniej ilości kamienia.
- Kwietniowa składka inwestycyjna zwiększyła się w zeszłą niedzielę o 250 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
- A za tydzień trzecia niedziela miesiąca, która rozpocznie majową zbiórkę inwestycyjną. Wszystkim ofiarodawcom już dziś z całego serca dziękuję.
