V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.

 • Dziś V niedziela wielkanocna.
 • Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
 • We wtorek (w ostatni dzień kwietnia) rozpoczęcie nabożeństw majowych. Po Mszy Świętej będzie odprawiona procesja ku czci NMP i odśpiewana litania loretańska. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane przez cały miesiąc (w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po skończonej Mszy Świętej o godz. 16.00).
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. To jednocześnie dzień wspomnienia męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu po Mszy Świętej rozpoczniemy odmawiać nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  – We wtorek – wspomnienie św. Piusa V, papieża.
  – W środę – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  – W czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To również pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
  W piątekuroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę (o godz. 8.00, 10.30 i 16.00). W tym dniu po każdej Mszy Świętej będzie odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Odwiedziny chorych po Mszy Świętej o godz. 10.30 (z racji jednak uroczystości bardzo proszę, by chorych wyjątkowo w tym miesiącu zgłosić w zakrystii). W najbliższy piątek nie będzie spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  – W sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. To również pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – W przyszłą niedzielę – VI niedziela wielkanocna. O godz. 10.30 będzie odprawiona Msza Święta za wszystkich Strażaków z naszej parafii. Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej proszę o przybycie na tą Mszę Świętą w oficjalnych strojach i z pocztem sztandarowym.
 • W dniu dzisiejszym chcę bardzo gorąco podziękować panu Adamowi Trębeckiemu, panu Pawłowi Pajestce i jego synowi Maćkowi za wykonane prace porządkowe przy naszym kościele związane z wykarczowaniem i wywiezieniem niepotrzebnych krzewów.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
 • Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Bolesława Malczyka. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
 • Na koniec pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 11 265 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
Scroll to Top