UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2026 r.

  • Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
  • W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 pięcioro dzieci z klasy III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w kolejnych dniach, aż do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „Biały Tydzień”.
  • Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem piątku – wtedy Msza Święta będzie o godz. 17.00. W środę po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele codziennie po skończonej Mszy Świętej, a w niedziele i święta przed Mszą Świętą o godz. 15.45.
  • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
    – Dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    – W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
    – We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom już dziś składam serdeczne życzenia, prosząc, by dobry Bóg Wam błogosławił, a Maryja nieustannie Was wspierała i towarzyszyła w codziennych troskach.
    – W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    – W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
    – W sobotę – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
    – W przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji zakończy się wtedy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Byli to rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Dziękuję im za pięknie i dokładnie wysprzątany kościół oraz jego otocznie. Za przyozdobienie zabytkowej kapliczki i krzyża w centrum Lgoty. Do sprzątania kościoła zapraszam w najbliższym tygodniu kolejną piątkę z Niesułowic.
  • Dziękuję ponadto panu Adamowi Trębeckiemu i panu Przemysławowi Czerwińskiemu za wyczyszczenie w tym tygodniu ogrodzenia przed kościołem. Panu Zbigniewowi Jastrzębskiemu i panu Januszowi Kłeczkowi dziękuję za skoszenie trawy przy kościele i przy plebanii. Panu Adamowi Cichoniowi i panu Januszowi Kłeczkowi dziękuję za wszelkie prace wykonywane przy plebanii. I w końcu dziękuję jeszcze raz panu Adamowi Trębeckiemu za przywiezienie zakupionej kory i wszystkim bez wyjątku, którzy tę korę w piątek pomogli rozsypać.
  • W najbliższą sobotę odbędzie się jednodniowa piesza pielgrzymka z Krakowa-Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Koordynatorem tej pielgrzymki jest ks. proboszcz z Myślachowic. Szczegóły na plakacie w gablotce ogłoszeń.
  • Zeszłoniedzielna składka inwestycyjna wyniosła 5230 zł. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za każdą ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii.

Przewijanie do góry