UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024 r.

 • Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Na Mszy Świętej popołudniowej o godz. 16.00 dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej.
 • Przypominam, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Dzieci z klasy III będą miały próbę przed Pierwszą Komunią Świętą w najbliższy wtorek o godz. 16.30 oraz w środę i w piątek o godz. 16.00.
 • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będziew przyszłą niedzielę o godz. 10.30, a przystąpi do niej 12 dzieci. Spowiedź przed I Komunią Świętą dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 16.30.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  – We wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  – W środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
  – W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  – W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  – W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża.
  – W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej archidiecezji zakończy się wtedy okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 • W tym tygodniu chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu Stanisławowi Pajestce za przywiezienie wywrotki ziemi, a panu Adamowi Cichoniowi, panu Januszowi Kłeczkowi i panu Stanisławowi Zelkowi za rozrzucenie tej ziemi i wyplantowanie. Dziękuję ponadto panu Adamowi Trębeckiemu za zakupienie trawy, a pani Ninie Feliksiak za posianie jej koło kościoła.
 • Bóg zapłać wszystkim rodzicom dzieci klasy IV, które mają dzisiaj Rocznicę I Komunii Świętej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Natomiast do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam rodziców dzieci klasy III, które za tydzień będą przeżywać uroczystość I Komunii Świętej.
 • Dziś trzecia niedziela miesiąca, a zatem początek majowej zbiórki inwestycyjnej. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Msza Święta za wszystkich ofiarodawców będzie w tym miesiącu w najbliższy piątek, a więc 24 maja. Podsumowując zaś ostatecznie kwietniową składkę inwestycyjną, to wyniosła ona 14 165 złotych.
Scroll to Top