- Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
- Msze Święte w najbliższym tygodniu codziennie o godz. 18.00. W środę po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W dniu dzisiejszym kończą się nabożeństwa majowe. Od jutra rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 15.45.
- Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
– W poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
– W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). To jedno z sześciu świąt nakazanych. Msze Święte jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie uroczysta procesja do czterech ołtarzy.
- Bardzo proszę, by poszczególne ołtarze przygotowali w tym roku:
– I ołtarz (przy zabytkowej kapliczce) – mieszkańcy z Niesułowic.
– II ołtarz (przy krzyżu w centrum Lgoty) – mieszkańcy z ul. Jabłoniowej, Długiej i Nowej.
– III ołtarz (przy Remizie) – strażacy i ich rodziny.
– IV ołtarz(przy kościele) – rodzice i młodzież przygotowująca się do bierzmowana z klasy VII.
– Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny. Bardzo gorąco zachęcam do licznego udziału w tej procesji. Dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami; dzieci z klasy trzeciej i czwartej do przyjścia w strojach komunijnych; panie z Koła Gospodyń Wiejskich i z Róż Różańcowych do niesienia feretronów i świec; strażaków do przyjścia w strojach galowych i ze sztandarem.
– Zachęcam, by zatroszczyć się również o baldachim. Bardzo proszę, by z kościoła do kapliczki nieśli go strażacy; od kapliczki do krzyża mieszkańcy Niesułowic; od krzyża do remizy strażackiej mieszkańcy Lgoty; a od remizy do kościoła starsza młodzież. Przeżyjmy ten dzień, jak najpiękniej i jak najliczniej, idąc za Jezusem Eucharystycznym wśród naszych domostw.
– Po skończonej procesji wszystkim uczestników serdecznie zapraszam na wspólne biesiadowanie koło plebanii przy grillu. Niech każdy czuje się zaproszony.
– Kolejne osiem dni od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to tzw. Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej będzie codziennie procesja wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału (także dzieci i młodzież), by czcić Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
– W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 15.30. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.15. Msza Święta o godz. 18.00.
– W sobotę –pierwsza sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
– W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich bliskich będzie w piątek o godz. 17.15. Próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej w najbliższy wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
- Dziękuję wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Były to następujące osoby: Maria Zinkiewicz, Bożena Kocot, Grażyna Mucha, Małgorzata Wąs i Lucyna Sutkowska. Złożono ofiarę na kościół w kwocie 180 zł. Do ofiary dołożyła się Monika Danak. Bóg zapłać! Do sprzątania kościoła zapraszam w najbliższym tygodniu rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
- Przy ołtarzu złożono kilka bukietów kwiatów. To dar od Pani Czesławy Chechelskiej, która w piątek (29 maja) obchodziła setną rocznicę urodzin. Czcigodnej Jubilatce jeszcze raz życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i potrzebnych sił na dalsze lata życia.
- Na koniec chcę podziękować za majową składkę inwestycyjną, która zwiększyła się w zeszłą niedzielę o 1500 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
