UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2024 r.

 • Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 dwanaścioro dzieci z klasy III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w kolejnych dniach, aż do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój „Biały Tydzień”.
 • W dniu dzisiejszym przypada również Dzień Matki. Wszystkim mamom składam serdeczne życzenia, prosząc, by dobry Bóg błogosławił Wam każdego dnia, a Maryja – najlepsza Matka, nieustannie Was wspierała i towarzyszyła w codziennych troskach.
 • Przed nami ostatni tydzień maja. Przypominam, że nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W sobotę 1 czerwca, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy Świętej, która będzie sprawowana w Bazylice o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. biskup Jan Zając. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – W poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, papieża.
  – We wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.
  – W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). To jedno z sześciu świąt nakazanych. Msze Święte jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie uroczysta procesja do czterech ołtarzy:
  I ołtarz – przy zabytkowej kapliczce na ul. Trzebińskiej. Bardzo proszę, by ten ołtarz przygotowali mieszkańcy Niesułowic.
  II ołtarz – przy krzyżu na ul. Trzebińskiej w centrum Lgoty. Bardzo proszę, by ten ołtarz przygotowali w tym roku mieszkańcy z ul. Płockiej;
  III ołtarz – przy Remizie Strażackiej. Bardzo proszę, by tradycyjnie ten ołtarz był przygotowany przez strażaków i ich rodziny;
  IV ołtarz – przy naszym kościele. Bardzo proszę, by ten ołtarz wykonała młodzież.

  Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej w Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny. Bardzo gorąco zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej procesji: młodsze dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami; dzieci z klasy trzeciej i czwartej do przyjścia w strojach komunijnych; dziewczyny do niesienia figurki dzieciątka Jezus; panie z Koła Gospodyń Wiejskich i z Róż Różańcowych do niesienia figurki NSPJ; strażaków do przyjścia w strojach oficjalnych i ze sztandarem.

  Zachęcam, by zatroszczyć się również o baldachim. Bardzo proszę, by z kościoła do kapliczki nieśli go strażacy; od kapliczki do krzyża – mieszkańcy Niesułowic; od krzyża do remizy strażackiej – mieszkańcy Lgoty; a od remizy, aż do kościoła – starsza młodzież. Przeżyjmy ten dzień, jak najpiękniej i jak najliczniej, idąc za Jezusem Eucharystycznym wśród naszych domostw.

  Kolejne osiem dni od Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to tzw. Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej będzie codziennie procesja wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału (także dzieci i młodzież), by czcić Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

  – W piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zakończymy nabożeństwa majowe.
  – W sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, śpiewając wieczorami przez cały miesiąc Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. To również pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  – W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańca świętego.
 • W tym tygodniu udało nam się w końcu założyć tablice magnetyczne do naszych gablotek, a w jednej z nich także podświetlenie ledowe. Dziękuje mojemu koledze ze Skawiny – ks. Krzysztofowi – za zamówienie i zamontowanie potrzebnych do tego elementów, a panom Adamowi Cichoniowi i Januszowi Kłeczkowi za niezbędną przy tym pomoc. Dziękuję ponadto pani Ninie Feliksiak za prace pielęgnacyjne przy roślinach, a pani Danucie Koryczan za wszystkie próby wyczyszczenia baldachimu.
 • Bóg zapłać wszystkim rodzicom dzieci, które mają dzisiaj Pierwszą Komunię Świętą za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła. Natomiast za tydzień zapraszam do sprzątania naszej świątyni kolejną „piątkę” z Niesułowic.
 • Na koniec pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 7061 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
Scroll to Top