Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

Z okazji ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO życzę wszystkim Parafianom i Gościom,

aby Chrystus nieustannie napełniał Wasze serca miłością i pokojem.

Niech ten świąteczny czas

przemieni smutek w radość,

a płacz i zmartwienie w nadzieję.

Chrystus Zmartwychwstał!

Prawdziwie Zmartwychwstał!

  • W Niedzielę Wielkanocną słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję Panu Kościelnemu Adamowi, Panu Organiście Zbigniewowi, wszystkim lektorom i ministrantom. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej, która w Wielki Piątek czuwała przy Grobie Pańskim do północy, a wczoraj od rana, aż do Wigilii Paschalnej. Ponadto dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i chęci na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Były to następujące osoby: Ewelina i Arkadiusz Ścigaj, Szczepan Ścigaj, Barbara i Adam Trębeccy, Iwona i Jacek Wiatr, Aleksandra Wiatr, Małgorzata Biesiada, Adam Cichoń, Jakub i Piotrek Musioł, Katarzyna Nowicka, Martyna Nowicka, Wojciech Nowicki i Iwona Szkarłat. W końcu dziękuje również i Wam wszystkim, za wierne trwanie na modlitwie.
  • Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte, jak w każdą niedzielę (o 8.00, 10.30 i 16.00). Składka z tego dnia zostanie przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie.
  • W najbliższym tygodniu będzie Oktawa Wielkiej Nocy. Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
  • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00. Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, ale tylko ze Szkoły Ponadpodstawowej.
  • W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańca. To również Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości będą odbywać się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W naszej zaś świątyni po każdej Mszy Świętej odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
  • W ostatnią niedzielę do marcowej składki inwestycyjnej Parafianie dołożyli kolejne 1900 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną przez Was ofiarę.
Scroll to Top