NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2023 r.

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. To czas dziękczynienia za wszystkie łaski otrzymane od Boga w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Po każdej Mszy Świętej odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 2. Jutro początek Nowego Roku, który rozpoczyna Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To jedno ze świąt nakazanych. Msze Święte, jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”w celu uproszenia Bożej mocy na cały najbliższy rok. 1 stycznia będziemy również obchodzić 57. Światowy Dzień Pokoju.
 3. Kalendarz liturgiczny na kolejne dni tygodnia:
 4. We wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 5. W środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 6. W czwartek – pierwszy czwartek miesiącadzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów.
 7. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 15.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00. Po Mszy Świętej spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 8. W sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Święto Trzech Króli). To również jedno ze świąt nakazanych. Msze Święte, jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Na każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będzie można później nabyć za dobrowolną ofiarę. Najbliższa sobota to również pierwsza sobota miesiąca, czyli dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją będziemy dalej pielęgnować świąteczną radość przez adorowanie betlejemskiego żłóbka i tradycyjne śpiewanie kolęd, aż do święta Ofiarowania Pańskiego, a więc do 2 lutego. W przyszłą niedzielę będzie ponadto pierwsza niedziela miesiąca, stąd po Mszy Świętej o godz. 8.00 nastąpi zmianka tajemnic różańca.
 10. W przyszłą niedzielę (7 stycznia) będziemy przeżywać w naszej parafii ważną uroczystość. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Uroczystościom będzie przewodniczył Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zapraszam na tę uroczystość. Przyjdźmy całymi rodzinami. Niech nie zabraknie tu wtedy, ani dzieci, ani młodzieży ani starszych. Niech to będzie nasze szczególne święto parafialne.
 11. Msza Święta w tym tygodniu będzie we wtorek i w piątek o godz. 17.00, natomiast w środę i w czwartek o godzinie 7.00.
 12. We wtorek o godz. 16.15 zbiórka ministrantów, a po Mszy Świętej o godz. 17.30 spotkanie Rady Parafialnej w kościele.
 13. W środę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 14. Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
 15. Przez czas świąteczny do grudniowej składki inwestycyjnej Parafianie dołożyli kolejne 2200 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną przez Was ofiarę.
 16. W tym tygodniu wizytę duszpasterską planuję w następujących miejscach:
 17. W środę (3 stycznia) – ul. Wiśniowa (od rodz. Stryczek), dalsza część domów przy ulicy Trzebińskiej po prawej stronie do kapliczki i ul. Klonowa (w stronę Ostrężnicy).
 18. W czwartek (4 stycznia) – od Rodziny Woszczyk, kolejne domy przy ulicy Trzebińskiej po prawej stronie do Rodziny Feliksiak oraz ul. Krótka, Kwiatowa i Kamionkowa.
 19. Początek Kolędy o godz. 15.00. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Wzorem zaś poprzednich lat, jeśli to tylko możliwe – bardzo proszę przyjechać po księdza i po ministrantów.
Scroll to Top