Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2024 r.

  1. Dziś święto Chrztu Pańskiego, a zatem zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją dalej będziemy pielęgnować świąteczną radość przez adorowanie betlejemskiego żłóbka i tradycyjne śpiewanie kolęd, aż do święta Ofiarowania Pańskiego, a więc do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego to dobra okazja, by podziękować Panu Bogu za nasz własny chrzest, który przyjęliśmy przed laty.  
  • Dzisiejsza niedziela to również dzień dziękczynienia za wprowadzenie przez Metropolitę Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Wszystkim parafianom bardzo serdecznie dziękuję za liczną obecność.
  • W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Po skończonej Mszy Świętej będzie adoracja żłóbka i wspólne kolędowanie.
  • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  • W sobotę – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
  • Msza Święta w tym tygodniu będzie w poniedziałek i w sobotę o godz. 17.00, natomiast w pozostałe dni – od wtorku do piątku – o godzinie 7.00.
  • W środę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.
  • W tym tygodniu wizytę duszpasterską planuję w następujących miejscach:

We wtorek (9 stycznia) – dokończenie prawej strony Lgoty: ul. Łąkowa i ul. Jesionkowa, a póżniej ulica Cicha i domy przy ulicy Trzebińskiej po lewej stronie do nr 63.

W środę (10 stycznia) – ul. Leśna, kolejne domy przy ulicy Trzebińskiej po lewej stronie i ul. Jesionowa

W czwartek (11 stycznia) – lewa strona Lgoty od strony Trzebini, ul. Polna, Studzienna, do rodziny Makowieckich.

W piątek (12 stycznia) – dalsza część ulicy Trzebińskiej z lewej strony od rodziny Kocot, ulica Strażacka, zakończenie przy krzyżu w centrum.

W sobotę (13 stycznia) – ulica Płocka: najpierw lewa strona od ulicy Trzebińskiej, później prawa strona od Płok, zakończenie przy krzyżu w centrum.

Początek Kolędy od wtorku do piątku o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 8.30. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Wzorem poprzednich lat, jeśli to tylko możliwe – bardzo proszę przyjechać po księdza i po ministrantów.

Scroll to Top