IX Niedziela Zwykła 2.06.2024 r.

 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańca świętego.
 • Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe. Przypominam, że są one odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 • Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pięknie przygotowaną procesję i za każdy przejaw pobożności.
 • W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 (a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00) procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Zachęcam do licznego udziału. Niech wśród nas nie zabraknie także dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami oraz dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Zadbajmy też o niesienie baldachimu. Całą naszą postawą uwielbiajmy Chrystusa Eucharystycznego.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • W czwartek (6.06) zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będzie poświęcenie wianków z wonnych ziół, młodych gałązek drzew i różnorodnych kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Rodzicom i dziadkom przypominam słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże”.
 • W przyszłą niedzielę (9.06) naszą parafię będzie wizytował biskup pomocniczy Robert Chrząszcz. Ksiądz Biskup będzie obecny w naszym kościele na Mszach Świętych przedpołudniowych. Po pierwszej Mszy Świętej spotka się w kościele z Różami Różańcowymi, a zaraz potem na plebanii z Radą Parafialną. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 udzieli bierzmowania młodzieży z klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, a później będzie spotkanie z ministrantami. Wszystkich Parafian gorąco zachęcam do licznego udziału.
 • Młodzież, która będzie miała w niedzielę bierzmowanie rozpocznie w tym tygodniu ostatni etap przygotowania. Od wtorku spotykamy się codziennie na Mszy Świętej wieczornej. We wtorek po Mszy Świętej sprawdzenie wiedzy. W środę, czwartek i piątek Triduum przed bierzmowaniem. W sobotę o godz. 16.00 spowiedź dla młodzieży i ich rodzin. Obecność młodzieży w każdym dniu przygotowania obowiązkowa!
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
 • W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • We wtorek – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika.
 • W środę – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • W czwartek – wspomnienie św. Norberta, biskupa i męczennika. To również pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 15.30. Natomiast od godz. 16.45 możliwość skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii w wysokości 1500 zł.
 1. Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które wczoraj sprzątały i dekorowały kościół. Za tydzień zapraszam do sprzątania naszej świątyni rodziców młodzieży bierzmowanej.
 1. W ostatnią niedzielę i w Boże Ciało do majowej składki inwestycyjnej Parafianie dołożyli kolejne 1400 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 1. W piątek odbył się pogrzeb śp. Edwarda Kułagi. Polecajmy go i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
Scroll to Top