IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.

 • Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Módlmy się o ten szczególny dar dla ludzi młodych także z naszej parafii.
 • Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
 • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  – We wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  – W środę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
  – W czwartek – święto św. Marka, ewangelisty. To dzień imienin arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  – W przyszłą niedzielę – V niedziela wielkanocna.
 • Ponawiam zeszłotygodniową zachętę do nabycia książki pt. „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”. Koszt: 22 zł. Zapisy na książkę do końca kwietnia w zakrystii. (Książkę można przeglądnąć przy bocznym ołtarzu).
 • W dzisiejszą niedzielę chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich tygodniach poświęciły swój czas na pracę przy naszym kościele. Dziękuję więc pani Danucie Koryczan, za uczycie pokrowca na baldachim; dziękuję pani Ninie Feliksiak za prace ogrodnicze przy kościele (plewienie, sadzenie i sianie trawy); dziękuję panu Januszowi Kłeczkowi i panu Adamowi Cichoniowi za pomalowanie drzwi do piwnicy plebańskiej oraz odkamienienie ziemi przy kościele; i w końcu dziękuję pani Katarzynie Nowickiej, pani Barbarze Trębeckiej, państwu Arkadiuszowi i Ewelinie Ścigaj, panu Adamowi Cichoniowi, a także ministrantom Jakubowi i Piotrkowi Musiołom za rozebranie ciemnicy i grobu Pańskiego w naszej świątyni.
 • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
 • Dziś trzecia niedziela miesiąca, a zatem początek kwietniowej zbiórki inwestycyjnej. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Msza Święta za wszystkich ofiarodawców będzie w tym miesiącu w najbliższą środę, a więc 24 kwietnia. Podsumowując zaś ostatecznie marcową składkę inwestycyjną, to wyniosła ona 11 308 złotych.
 • I jeszcze ogłoszenie pani sołtys Katarzyny Kluczowskiej z Niesułowic: W dniu 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17.30 w Wiejskim Domu Kultury w Niesułowicach odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”, na którym będzie można uzyskać informacje na temat dotacji do docieplenia domu i wymiany pieca.
Scroll to Top