IV Niedziela Adwentu 24.12.2023 r.

Dziś IV Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 8.00, 9.30 i 11.00. Wieczorem zasiądziemy z naszymi rodzinami do wspólnego stołu. Niech nie zabraknie wówczas tradycyjnych zwyczajów wigilijnych, a więc łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, a także rodzinnego kolędowania. W duchu chrześcijańskim przeżyjmy też nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

O północy zapraszam natomiast wszystkich parafian do naszej świątyni na Pasterkę. Będzie to doskonała okazja, by również w szerszym gronie połamać się opłatkiem i życzyć sobie błogosławieństwa od Dzieciątka Jezus.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, z Bożego Narodzenia na „świętopietrze”, a ze święta św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Msza Święta będzie w tym tygodniu od środy do soboty codziennie o godz. 7.30 (nie będzie Mszy o godz. 17.00)

W środę po Mszy Świętej o godz. 7.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszym kościele ciągle trwa jeszcze adwentowa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Każdy z nas może włączyć się w to dzieło i pomóc najmłodszym kupując święcę Caritas. Cena jednej świecy wynosi 10 złotych.

Przy głównym ołtarzu płonie ogień z groty Narodzenia Pana Jezusa z Betlejem. Zachęcam, by ten ogień zapłonął również w każdym domu naszej parafii na wigilijnym stole. 

W zakrystii można jeszcze zaopatrywać się w opłatki.

Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Jutro – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. W tym dniu po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona przed kościołem kwesta do puszek na rzecz chorej Oli, która urodziła się z wadą uszu. Jej kanały słuchowe są zrośnięte, a małżowiny uszne niewykształcone. Aby dziecko mogło słyszeć i prawidłowo się rozwijać potrzebne są 3 operacje w USA o łącznej wartości około 1 400 000 zł. Zachęcam zatem wszystkich parafian, jeśli tylko możecie to wspomóżcie to dziecko.

We wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w Boże Narodzenie.

W środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.

W czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek – wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To również koniec roku kalendarzowego. Po każdej Mszy Świętej zaśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu mijającego roku dobrodziejstwa.

W dniu dzisiejszym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego udekorowania naszego kościoła. Dziękuję najpierw dzieciom za ich pracę i wykonanie wielu serc w czasie Adwentu. Dziękuję młodzieży za ubieranie choinek. Dziękuję też dorosłym. Najpierw panom, którzy postawili choinki i szopkę w naszym kościele, a więc panu kościelnemu Adamowi Cichoniowi, panu Henrykowi Świerczynie, panu Januszowi Kłeczkowi oraz panu Zdzisławowi Cupiałowi. Dziękuję panu Wojciechowi Nowickiemu za odnowienie stojaków pod choinki. Dziękuję panu Grzegorzowi Pocztorenko za ustawienie szopki i podłączenie oświetlenia. Ponadto dziękuję Rodzinom: Państwu Rafałowi i Iwonie Szkarłat, Państwu Arkadiuszowi i Ewelinie Ścigaj oraz Państwu Przemysławowi i Małgorzacie Biesiadzie, a także panu Adamowi Trębeckiemu za wszelkie prace związane z udekorowaniem kościoła.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.

Na koniec pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 8 766 złotych. Natomiast za opłatki – na ogrzewanie i bieżące potrzeby Kościoła – złożyliście 6400 złotych. Bóg zapłać za każdą złożoną przez Was ofiarę.

Po świętach pragnę rozpocząć wizytę duszpasterską. W najbliższym tygodniu odwiedziny kolędowe są planowane w następujących miejscach:

W środę (27 grudnia) – ul. Sportowa (od rodz. Państwa Bień), ul. Słoneczna, Ogrodowa i domy przy ulicy Trzebińskiej po prawej stronie do rodziny Państwa Wallentin.

W piątek (29 grudnia) – od Rodziny Łatak, ul.Nowa, Długa, Jabłoniowai kolejne domy przy ulicy Trzebińskiej po prawej stronie do Rodziny Kałczuga.

Początek Kolędy o godz. 8.30. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Wzorem zaś poprzednich lat, jeśli to tylko możliwe – bardzo proszę przyjechać po księdza i po ministrantów.

Scroll to Top