III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.

14 kwietnia 2024 r.

  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce XVI Tydzień Biblijny. Zachęcam wszystkich Parafian do regularnego czytania Pisma Świętego, by lepiej poznawać Pana Jezusa. Św. Hieronim trafnie powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  • Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
  • We wtorek szesnasty dzień kwietnia, a zatem dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II. O godz. 17.30 będzie różaniec z rozważaniami papieskimi.
  • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – trzeci piątek miesiąca. O godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą z klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę – tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, a więc Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, a jednocześnie rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o to zwłaszcza dla młodych ludzi z naszej parafii.
  • W związku ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Michała Rapacza, naszego proboszcza z czasów II wojny światowej, bardzo serdecznie zachęcam do zakupienia i przeczytania książki pt. „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”. Koszt: 22 zł. Zapisy na książkę do końca kwietnia w zakrystii.
  • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
  • A za tydzień trzecia niedziela miesiąca – a więc składka inwestycyjna. Już dziś bardzo serdecznie dziękuję za każdą złożoną przez Was ofiarę. Niech Bóg Wam to wszystko kiedyś wynagrodzi.
Scroll to Top