II Niedziela Wielkanocna 7.04.2024 r.

7 kwietnia 2024 r.

  • W Wielki Czwartek rozpoczął się w naszej Archidiecezji tzw. Kongres Eucharystyczny, który będzie trwał aż do 15 czerwca. Kongres ma na celu doprowadzić wiernych do umocnienia oraz odnowienia więzi z Chrystusem obecnym w Najświętszej Eucharystii. Z tego też powodu przez kolejne niedziele kwietnia będą głoszone w naszym kościele kazania katechizmowe o tajemnicy Eucharystii, a w maju będą odprawiane adoracje Najświętszego Sakramentu.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańca.
  • W dniu dzisiejszym obchodzimy równieżŚwięto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W naszym zaś kościele po każdej Mszy Świętej adorujemy Pana Jezusa odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  • W Kościele rozpoczyna się dziś 80. Tydzień Miłosierdzia.
  • Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 18.00.
  • Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta przypada zazwyczaj 25 marca. W tym roku jednak wyjątkowo nie mogła się ona odbyć w terminie, ponieważ wypadła w Wielkim Tygodniu, a później była jeszcze Oktawa Wielkiej Nocy. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to Dzień Świętości Życia. Na Mszy Świętej będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Co to jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego? To modlitewne zobowiązanie podjęte w intencji jednego dziecka, które znane jest tylko Panu Bogu, a którego życie jest zagrożone. Za takie dziecko i za jego rodziców jest odmawiana przez dziewięć miesięcy codziennie jedna dziesiątka różańca i krótka modlitwa. Deklaracja przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest dostępna na ołtarzu Grobu Pańskiego.
  • W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami młodzieży klasy pierwszej Szkoły Ponadpodstawowej, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania.
  • W Wielkim Tygodniu został ustawiony w naszym kościele świecznik ofiarny. Na razie tylko w ramach testu, ale jeśli będzie potrzeba to zostawimy go na stałe. Zachęcam do zapalania świec przy okazji modlitwy. Zapalona świeca wskazuje bowiem na Jezusa, który nazwał siebie Światłością świata, a jednocześnie jest niemym świadkiem naszej modlitwy nawet po wyjściu z kościoła.
  • Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
Scroll to Top