6 Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Chorego. Duchowo łączymy się z wszystkimi chorymi i cierpiącymi, zwłaszcza z naszej parafii, polecając ich opiece NMP z Lourdes.

W dniach poprzedzających Wielki Post odbywają się w parafiach tzw. nabożeństwa CZTERDZIESTOGODZINNE, które polegają na Adoracji Najświętszego Sakramentu w celu wynagrodzenia za grzechy popełniane zwłaszcza w czasie karnawału. W naszej parafii takie nabożeństwo symbolicznie odbędzie się w najbliższy wtorek (13 lutego) czterdzieści minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej, a więc o godz. 16.20. Serdecznie zapraszam na tę adorację, by w ciszy i skupieniu przepraszać Boga za grzechy własne i całego świata.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, czyli tzw. Popielec. To początek Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej parafii o godz. 8.00 i 17.00. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to znaczy należy powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczyć posiłki do trzech – dwa skromniejsze i jeden do syta. W Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się w tym dniu okres Komunii Świętej wielkanocnej i potrwa, aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, a więc do 12 czerwca. Składka w Środę Popielcową będzie na bieżące potrzeby parafii.

Msza Święta w tym tygodniu będzie codziennie o godz. 17.00, z wyjątkiem poniedziałku i czwartku – wtedy Msza Święta o godz. 16.30.

W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godz. 16.30 będzie Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II (z racji szesnastego dnia miesiąca). To również trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Świętej koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na to nabożeństwo, w czasie którego będziemy rozmyślać w każdą niedzielę Wielkiego Postu o Męce Pana naszego Jezusa Chrystusa. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.

W ostatnią niedzielę do styczniowej zbiórki inwestycyjnej Parafianie dołożyli jeszcze 170 zł. W sumie uzbieraliśmy 13 825 zł i 20 euro. A za tydzień trzecia niedziela miesiąca, która rozpocznie lutową zbiórkę inwestycyjną. Wszystkich parafian gorąco proszę o ofiarność, jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za każdą złożoną do tej pory ofiarę.

Na koniec chciałbym życzyć wszystkim uczniom i nauczycielom dobrego czasu ferii zimowych. Niech to będzie moment odpoczynku od zwykłej codzienności. Szczęść Boże.

Scroll to Top