6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 24.03.2024 r.

24 marca 2024 r.

 1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy Świętej odbywa się poświęcenie palm, a na Mszy Świętej o godz. 10.30 przewidziana jest ponadto uroczysta procesja z palmami.
 2. W minioną środę zakończyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli w nich udział i skorzystali ze spowiedzi świątecznej.
 3. Na ołtarzu bocznym można nabyć baranki wielkanocne w cenie 8 zł. To wielkopostna akcja charytatywna Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 4. Wyjazd do chorych będzie w najbliższą środę, od godz. 10.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 5. Dziś, o godz. 15.00 ostatnie GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żalów przeznaczana jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Przed nami Wielki Tydzień. Msza Święta w tym tygodniu:
  • Od poniedziałku do środy – o godz. 17.00
  • Od czwartku do soboty – o godz. 18.00
 7. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w środę po Mszy Świętej. Natomiast po skończonym nabożeństwie planowane jest przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy. Zapraszam do pomocy każdą chętną osobę, także młodzież.
 8. W najbliższy piątek od godz. 21.00 do godz. 24.00 będzie tak zwana „Noc Konfesjonałów” w bazylice Salwatorianów w Trzebini.
 9. W Wielki Czwartek uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.
 10. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu – jak w każdy piątek – obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak również post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie i nie ma od niego dyspensy). Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Natomiast Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, a po jej zakończeniu będzie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 24.00.
 11. W Wielką Sobotę dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. W tym dniu zgodnie z tradycją zaleca się zachować post od pokarmów mięsnych.
 12. Strażaków bardzo proszę o tradycyjne pełnienie straży przy Grobie Pańskim.
 13. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie w kościele o godz. 10.00, 11.00 i 12.00, natomiast w Niesułowicach przy Domu Kultury o godz. 11.15, a na zajeździe Gościniec o godz. 11.30.
 14. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 18.00 poświęceniem ognia i wniesieniem światła do kościoła, następnie Exsultet, czyli Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza Święta. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece.
 15. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Procesja rezurekcyjna o godz. 7.00, a bezpośrednio po niej Msza Święta. Bardzo proszę o tradycyjne niesienie w czasie tej procesji feretronów, baldachimu i pocztów sztandarowych.
 16. Wczoraj, najprawdopodobniej w okolicach cmentarza lub szkoły zaginęły klucze. Jeśli ktoś znalazł, to bardzo prosimy o przyniesienie do zakrystii.
 17. Bardzo dziękuję panu Markowi Osieckiemu z TAURONU i jego tacie, panu Ignacemu Osieckiemu za przełożenie licznika prądowego ze środka plebanii na zewnątrz. Dziękuję też panu Adamowi Trębeckiemu za wszelką pomoc, jak również panu Przemysławowi Czerwińskiemu i panu Michałowi Szewczukowi.
 18. Bardzo serdecznie dziękuję też paniom, które w tym tygodniu poświęciły swój czas i z własnej inicjatywy wysprzątały teren kościelny. Jeśli zaś młodzież zechciałaby przy kościele posprzątać kamienie, żeby móc później posiać trawę, to byłoby to chwalebne.
 19. Dziękuję również pani Krystynie Jeleń za przygotowanie na dzisiejszą uroczystość palmy.
 20. Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.
 21. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Krystyny Ślusarczyk. Polecajmy ją i wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej Miłosiernemu Panu. Wieczny odpoczynek…
 22. Na koniec pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 8658 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną przez Was ofiarę.
Scroll to Top