4 Niedziela Zwykła 28.01.2024 r.

W miniony piątek zakończyłem wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wszystkim rodzinom, które mnie przyjęły bardzo serdecznie dziękuje za wspólną modlitwę, za serdeczność i gościnę oraz za złożone ofiary. Część z tych ofiar przeznaczę na cele diecezjalne (na utrzymanie księży chorych, na wsparcie misjonarzy w krajach misyjnych i na Caritas). Jeśli ktoś jeszcze nie przyjął kolędy z jakiś powodów – a chciałby to uczynić – to proszę podejść do zakrystii, abyśmy wspólnie mogli znaleźć odpowiedni termin.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lgocie serdecznie dziękują hojnym ofiarodawcom za wsparcie ich kwotą 2343,2 zł w czasie zeszłoniedzielnych jasełek bożonarodzeniowych wystawionych w naszym kościele. Zebraną kwotę uczniowie przeznaczą na organizację wycieczki szkolnej.

W minioną środę (24 stycznia) papież Franciszek zatwierdził dekret umożliwiający włączenie polskiego księdza Michała Rapacza, męczennika komunizmu do grona błogosławionych Kościoła katolickiego. Dla mieszkańców Lgoty to bardzo ważna wiadomość, bo dotyczy proboszcza Płok, do których Lgota kiedyś przynależała. Ks. Michał Rapacz został zamordowany w nocy z 11 na 12 maja 1946 roku, a więc z soboty na niedzielę. Gdy mieszkańcy Płok i okolic udawali się w niedzielę na poranną Mszę świętą dowiedzieli się, że w lesie plebańskim znaleziono ciało zamordowanego księdza Michała. Pobiegli tam. A jeden ze świadków później wspominał: Ludzie płakali na miejscu zbrodni. Usłyszałem tylko takie słowa: „ksiądz umarł za wiarę”. Maczali chusteczki we krwi ks. Rapacza mówiąc, że to krew święta – krew świętego.

 • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
 • Dziś – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 • We środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 • W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów.
 • W piątekświęto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie poświęcenie gromnic.
  To również pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 15.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.00.
  Po Mszy Świętej spotkanie wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. (Młodzież proszę, by w miarę możliwości spróbowała się wyspowiadać w dniach poprzedzających pierwszy piątek).
  O godz. 18.30 będzie rozbieranie choinek i dekoracji świątecznych. Zapraszam do pomocy młodzież i dorosłych.
 • W sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona chorych na gardło. Na Mszy Świętej poświęcenie jabłek. To także pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 zmianka tajemnic różańca.

Msza Święta w tym tygodniu będzie codziennie o godz. 17.00.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. To ostatnia grupa z Lgoty. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam pierwszą „piątkę” z Niesułowic.

Na koniec pragnę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zeszłoniedzielną składkę inwestycyjną i za ofiary składane na potrzeby naszej parafii przy okazji wizyty duszpasterskiej. Zebraliśmy 10 505 zł i 20 euro. Bóg zapłać za każdą złożoną przez Was ofiarę. Msza Święta za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona w tym miesiącu 30 stycznia, a więc w najbliższy wtorek.

Scroll to Top