3 Niedziela Zwykła 21.01.2024 r.

W dniu dzisiejszym przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim więc Babciom i Dziadkom składam serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego oraz codziennego doświadczania szacunku i miłości ze strony swoich wnucząt.

W związku zaś z Dniem Babci i Dziadka uczniowie Szkoły Podstawowej w Lgocie wystawią dziś po Mszy Świętej o godz. 10.30 Jasełka Bożonarodzeniowe, które chcą dedykować zwłaszcza wszystkim swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Po skończonym występie – na wzór lat poprzednich – będzie można wesprzeć naszych małych artystów dowolnym datkiem, by mogli później wspólnie wyjechać na wycieczkę szkolną.

Na stronie internetowej naszej parafii, która działa zaledwie od Świąt Bożego Narodzenia, oprócz ogłoszeń parafialnych i intencji mszalnych można przeczytać również krótki artykuł o wprowadzeniu relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni, zobaczyć krótkie nagranie z tej uroczystości, lub obejrzeć galerię zdjęć. Zachęcam do skorzystania pod adresem: parafialgota.pl.

W minionym tygodniu nasza parafia otrzymała od Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego piękny dar, którym jest komplet ksiąg liturgicznych, a więc Mszał Rzymski i wszystkie tomy lekcjonarzy mszalnych (zwykłych i małych).

  • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  • Dziś – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika.
  • We środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • W piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • W przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Msza Święta w tym tygodniu będzie w poniedziałek i w sobotę o godz. 17.00, natomiast od wtorku do piątku o godzinie 7.00.

W środę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.

Dziś trzecia niedziela miesiąca, a zatem początek styczniowej zbiórki inwestycyjnej. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu wizytę duszpasterską planuję w następujących miejscach:

W poniedziałek (22 stycznia) – Niesułowice, od państwa Bartyzelul. Galicyjska 78 i domy po lewej stronie do numeru 50, z ul. Głębowiec, Szybową i Wozową  (o 17.00 będzie krótka przerwa na Mszę Świętą).

We wtorek (23 stycznia) – Niesułowice, od pani Filipowicz, ul. Galicyjska 48 i dalsze domy po lewej stronie do numeru 26.

W czwartek (25 stycznia) – Niesułowice, początek na ul. Młyńskiej, a potem kolejne domy ul. Galicyjskiej po lewej stronie do numeru 14.

W piątek (26 stycznia) – Niesułowice, od państwa Kasprzyk, ul. Galicyjska 10, do państwa Ślęzak, z ul. Pod Browarem, Dworską i Żurawią.

Początek Kolędy o godz. 15.00. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Wzorem poprzednich lat, jeśli to tylko możliwe – bardzo proszę przyjechać po księdza i po ministrantów.

Scroll to Top