3 Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przypominam, że w naszym kościele DROGA KRZYŻOWA jest odprawiana w każdy piątek, o godz. 16.30, natomiast GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczana jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • Dziś – III Niedziela Wielkiego Postu.
  • W poniedziałek – święto św. Kazimierza królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej. W tym dniu pamiętajmy przede wszystkim w modlitwach o naszych solenizantach, także o ks. Kazimierzu. Zachęcam, by zadzwonić do niego, pozdrowić go, porozmawiać, a nawet odwiedzić, jeśli tylko czas na to pozwoli.
  • W czwartek – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty. To również pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o świętość kapłanów i o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
  • W piątek – wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika. W tym dniu dzieci z klas trzecich po skończonej Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej będą miały poświęcenie książeczek.
  • W sobotę – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.
  • W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą Laetare.

Msza Święta w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00.

W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.

Lutowa składka inwestycyjna powiększyła się w zeszłą niedzielę o kolejne 4080 zł (a zatem łącznie z poprzednią niedzielą wynosi już 12 692 zł).Wszystkim parafianom bardzo serdecznie dziękuję za każdą złożoną przez Was ofiarę.

Scroll to Top