2 Niedziela Zwykła 14.01.2024 r.

W zeszłą niedzielę razem z Metropolitą Krakowskim, Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim wprowadziliśmy do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie tej uroczystości oraz za liczną obecność i za modlitwę. Pamiątkowy obrazek z tej uroczystości można jeszcze zabrać z zakrystii.

 Nabożeństwo do św. Jana Pawła II będzie w naszej świątyni każdego 16 dnia miesiąca na pamiątkę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pierwsze nabożeństwo będzie już w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Najpierw Msza Święta, a potem wspólnie odmówiony różaniec.

Dziś po skończonej Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej adoracja żłóbka i wspólne kolędowanie.

W najbliższy czwartek (18 stycznia) rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • W środę – wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • W piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. To jednocześnie trzeci piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę – wspomnienie św. Sebastiana, męczennika.

Msza Święta w tym tygodniu będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, w środę, w czwartek i w piątek o godzinie 7.00, w sobotę o godz. 8.00.

W środę po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Lgoty.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lgocie wraz z opiekunami mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Lgoty i Niesułowic na Jasełka Bożonarodzeniowe, które odbędą się w przyszłą niedzielę, tj. 21 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.30. Dzieci szczególnie gorąco zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków, którym chcą dedykować ten występ z okazji ich święta.

Rodzice chorej Oli Dzwonek, dla której w Boże Narodzenie była przeprowadzona przy naszym kościele kwesta składają wszystkim ofiarodawcom gorące podziękowania. Udało się im zebrać 3869,7 zł.

Pani Sołtys wsi Niesułowice informuje, że w najbliższy piątek (19 stycznia) o godz. 16.00 odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury zebranie wiejskie, na którym zostaną omówione bieżące sprawy sołectwa. Na zebraniu będzie też obecny pan Dariusz Murawski, zastępca Burmistrza m. Olkusza.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, która rozpocznie styczniową zbiórkę inwestycyjną. Wszystkim mieszkańcom już dziś bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Podsumowując zaś ostatecznie grudniową składkę inwestycyjną, to wyniosła ona dokładnie 24 266 złotych (z czego jedna rodzina złożyła 10 000 zł). Niech dobry Bóg każdemu z Was wynagrodzi Waszą ofiarność.

W tym tygodniu wizytę duszpasterską planuję w następujących miejscach:

  • W poniedziałek (15 stycznia) – zakończenie kolędy w Lgocie: ul. Kościelna (od ulicy Płockiej do ulicy Trzebińskiej) i pozostałe domy przy ulicy Trzebińskiej znajdujące się między ulicą Kościelną, a Jesionową (o 17.00 będzie przerwa na Mszę Świętą).
  • W środę (17 stycznia) – rozpoczęcie kolędy w Niesułowicach: od państwa Sroków, ul. Galicyjska 123 i domy z prawej strony do ulicy Wiejskiej włącznie.
  • W czwartek (18 stycznia) – kolejne domy na ul. Galicyjskiej z prawej strony. Początek za ulicą Wiejską oraz ul. Ogrodowa, Kamionki i Dąbrówka.
  • W piątek (19 stycznia) – od państwa Świerczyna, ul. Galicyjska 63 i kolejne domy po prawej stronie do numeru 33a.
  • W sobotę (20 stycznia) – dokończenie domów po prawej stronie ul. Galicyjskiej z całym Gościńcem.
  • Początek Kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w sobotę o godz. 8.30. Wodę święconą można zabrać z kościoła. Wzorem poprzednich lat, jeśli to tylko możliwe – bardzo proszę przyjechać po księdza i po ministrantów.
Scroll to Top