1 Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Niech to będzie dla każdego z nas czas modlitwy, refleksji, pokuty i nawrócenia, by dobrze przygotować się, a potem z wiarą i miłością przeżyć Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa.

W okresie Wielkiego Postu będziemy rozważali Mękę Pańską w czasie dwóch dodatkowych nabożeństw. W każdy piątek, o godz. 16.30 będzie DROGA KRZYŻOWA, a w każdą niedzielę o godz. 15.00 będą śpiewane GORZKIE ŻALE i wygłoszone kazanie pasyjne. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na te piękne i głębokie nabożeństwa. Niech one ciągle zbliżają nas do Ukrzyżowanego Pana. Na Gorzkich Żalach będzie co tydzień zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w V Niedzielę Wielkiego Postu.

  • Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:
  • Dziś – I Niedziela Wielkiego Postu.
  • W środę – wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  • W piątek – wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.
  • W przyszłą niedzielę – II Niedziela Wielkiego Postu.

Msza Święta w tym tygodniu codziennie o godz. 17.00.

W środę po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały i dekorowały kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższym tygodniu zapraszam kolejną „piątkę” z Niesułowic.

W ostatnich tygodniach wiatr dosyć mocno uszkodził poszycie dachowe naszej zabytkowej kapliczki przy ul. Trzebińskiej. Dzięki jednak zaangażowaniu parafian udało się na razie zabezpieczyć blachę, a przede wszystkim uchronić dach przed przeciekaniem. Chciałbym za to serdecznie podziękować panu Adamowi Cichoniowi, panu Stanisławowi Zelkowi i panu Januszowi Kłeczkowi.

Dziś trzecia niedziela miesiąca, a zatem początek lutowej zbiórki inwestycyjnej. Wszystkim mieszkańcom już dziś bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękuję również za styczniową składkę inwestycyjną, która wyniosła ostatecznie prawie 14 000 zł (dokładnie 13 975 zł i 20 euro).

Scroll to Top